czczcz

'ˆ' O nás

Proč to děláme

Proč vás zveme k proběhnutí právě do Novohradských hor, nebo také do Hercynského lesa? Třeba proto, abyste sami na vlastní nohy, oči, duši poznali čeho se báli i  takoví rekové jako byli Římané…

„V severní krajině jsou Jobovou ranou Hercynské lesy s mohutnými duby, které se trhají a padají a jen občas otvírají cestu neprostupným pralesem.“ Tohle napsal o těchto končinách Gaius Julius Caesar, zhruba 50 let před naším letopočtem.

Nebojte se, dnešní kraj už vypadá jinak, i když díky Železné oponě zde zůstala zachována skoro panenská příroda.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv trať půlmaratón, maraton nebo ultramaraton, vždy si přijdou na své vaše nohy, plíce, srdce, oči i duše. Bez ohledu na to, zda bude zrovna zářit slunce, nebo trať a vše okolo zahalí mlžný opar, vám můžeme slíbit, že si běh užijete a oblíbíte a budete se sem rádi vracet. Nejen, abyste si tu opět změřili síly sami se sebou, přáteli, soupeři, ale budete se do této krajiny vracet na výlety a dovolené. Zdejší kraj se vám stane domovem.

Silva Nortica Run je závod, který pořádají společně ruku v ruce obyvatelé na České i Rakouské straně Novohradských hor. Záměrně neříkáme hranice, protože hranice si povětšinou vytváří jen státníci, ale lidem, stejně tak jako přírodě je jedno, kdo jakou řečí hovoří. Stejně jako je dešťové kapce jedno, zda ten, který kousek půdy právě obdělává a obývá Rakušan či Čech.

Silva Nortica Run je projekt, který by nevznikl bez podpory Evropské unie a hlavně pak bez podpory sdružení obcí Silva Nortica Sdružení Růže .
Silva Nortica Run je prvním závodem Poháru přeshraničních běhů, to znamená běhů, které mají jeden společný jmenovatel, a totiž, že jejich trať vede po území obývaném Čechy a vedle nich žijícími Rakušany či Němci.

V letošním roce by měl tento pohár zahrnovat Silva Nortica Run, Stožeckou Zlatou stezku -závod na 15 km z Českých Žlebů přes Haidmühle do Stožce, půlmaraton Domažlice Furth a maraton mezi Chebem a Markevitzem – vice na www.bezeckaskola.cz.
Silva Nortica Run si tedy neklade za cíl jen ukázat vám krásná místa pro běh, nordic walking, turistiku či cyklistiku ale také ukázat, že běh může je i mostem mezi lidmi.

Zveme vás tedy do země, kterou všichni v hloubi srdce hledáme a tu a tam se nám daří jí najít.

Zveme vás mezi přátele, zveme vás do země, která nabízí otevřenou náruč a nastavuje otevřenou dlaň.

Nenechte si ujít šanci nabízenou náruč a nabízenou ruku přijmout a přesvědčit se, že vše výše napsané není jen pohádka pro děti.

© kuks 2009 | mapa webu | edit

patka